Vas Megyei Szakképzési Centrum

Az elmúlt hét sporteseményekben gazdag volt.
Az "Iskolák a jégen" című koris rendezvényen játékos sorversenyekkel mérték össze tudásukat a középfokú oktatási intézmények. Iskolánk a 3. helyezést szerezte meg.
Január 22-én röplabda "A" csapatunk a csoportjában II. helyezést ért el.
Január 23-án a röplabda "B" csapat csoportjában a IV. helyet szerezte meg.

Hazánkban 30 éve emlékezhetünk meg a Don-kanyar melletti csatákról és a 2. magyar hadsereg ott elszenvedett tragédiájáról. E megemlékezések méltó megtartásában Szombathely város mindig élen járt. A Recski Szövetség Nyugat-Dunántúli Szervezete, Szombathely Önkormányzata, és a Szombathelyi Egyházmegye valamint a Honvéd Hagyományőrző Egyesület Vas Megyei Szervezete és a Magyarok Világszövetsége Vas Megyei Szervezete teljes egyetértésben karolja fel a megemlékezést. 2003. január 13-ától a múltidézést kiszélesítették azzal, hogy a szombathelyi iskolák diákjai is részesei a rendezvénynek. Iskolánkban hagyomány, hogy a 10. évfolyamos tanulókkal képviseltetjük magunkat. Így volt ez az idei évben is.

Megemlékezés

Iskolánkban hagyományosan megrendezésre került a SZODSE OLADI lány kézilabda torna. Öt csapat közreműködésével jó hangulatú, küzdelmes, sportszerű mérkőzések zajlottak, ahol a csapatok körmérkőzéses formában játszottak.
Az érmeket Kutassy György a Szakszervezetek Országos Diáksport Egyesülete Elnöke, Iskolánk igazgatója Sipos László, és közismereti igazgatóhelyettese, Némethné Ódor Edit adta át.

Eredmények:

1. Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
  2. Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium
  3. Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi, Vendéglátói Szakképző Iskola
  4. Savaria Szakgimnázium és Kollégium
  5. Vas Megyei SZC Oladi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

A torna legjobb játékosa Kozma Adrienn (Kereskedelmi), gólkirálynője Győrffy Luca (NLG), legjobb kapusa Szalai Nikoletta (Oladi).
Köszönjük a Szakszervezetek Országos Diáksport Egyesülete támogatását. Köszönjük a testnevelő tanárok aktív hozzáállását, a diákok lelkesedését.

Iskolánkat az alábbi tanulók képviselték:

Bigner Petra, Greffer Dzsenifer, Horváth Cintia, Horváth Liliána, Juhász Fanni, Marton Dézi, Nagy Tatjana, Szalai Nikoletta, Wölfer Eszter, Zakariás Orsolya.

Zsidai Lászlóné
testnevelő tanár

Juhász Gyula:
Karácsony felé

Szép Tündérország támad föl szívemben
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.

…Bizalmas szívvel járom a világot,
S amit az élet vágott,
Beheggesztem a sebet a szívemben,
És hiszek újra égi szeretetben,
Ilyenkor decemberben.

…És valahol csak kétkedő beszédet
Hallok, szomorún nézek,
A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben.

Copyright © 2020 Oladi Szakképző Iskola Rights Reserved.