Látogatás a ruhaipari tanműhelyben

Időpont: 2017.11.22

Cím: Szombathely, Puskás Tivadar utca 5.

Textiltervező diákok látogatása a ruhaipari tanműhelyben. A látogatás célja a textiltervező diákok és a ruhaipari technikus, női szabó tanulók közös tervezésű kivitelezési munkáinak megtekintése. A ruhák készítéséhez használt gépek, berendezések, használatának bemutatása. A korszerű gyártástechnológia megismerése a leendő tervezők számára.

Ruhaipari oktatási termék vásár

Időpont: 2017.11.20.

Cím: Szombathely, Aréna u. 8.

A ruhaipari hiányszakmák népszerűsítésének érdekében a női szabó és ruhaipari technikus tanulók által készített ruházati termékekből vásár rendezése, az iskola Teleki Szalonjában. A vásár meghirdetésre kerül a megyei napilapban és az iskola honlapján. Célközönség a szakma iránt érdeklődő általános iskolai diákok, szülők, továbbá a felnőttoktatásba bekapcsolódni kívánó hallgatók. Lehetőséget teremtünk tanulóink részére, hogy az általuk készített termékeket szüleik megtekinthessék és megvásárolhassák. A rendezvénytől az iskola népszerűsítését és a beiskolázási létszám növekedését várjuk.