A sok iskolai közösségi esemény közül az egyik legszebb hagyomány a szalagavató. Évről-évre ismétlődik, mégis mindig más és más. Mások a résztvevő osztályok, más a meghívott vendégek köre, más az aktuális frizura- és ruhatrend, mások a diákok körében legnépszerűbb zenék. Egy valami viszont állandó, a szalag! Ez az apró jelkép óriási jelentőséggel bír, egy egész estés programot szervezünk köré. A szalag szimbolikusan összeköt, ugyanakkor szét is választ. Összeköt, hiszen magán viseli az alma máterhez való tartozást, utal az abban eltöltött évekre. Egyúttal viszont magában hordozza a rövidesen bekövetkező elválás üzenetét. Még három hónap, aztán a ballagással lezárulnak a gondtalan diákévek. Megszűnik az iskola védőburka, kezdődhet a felnőtté válás, az önállósodás! A 3/11/A-G, 12/E és 12/SZ osztály tanulói a hét végén ráléptek erre az útra. Kívánjuk, hogy legyen erejük eredményesen túljutni azokon az akadályokon, melyek lehetővé teszik a boldog felnőtté válást! Sok sikert mindannyiótoknak!