A Szombathelyi Szépítő Egyesület „Számodra mit jelent Szombathely?” címmel írt ki rajzpályázatot 2018. szeptemberében az általános iskolák, a középiskolák és a főiskolák, egyetemek tanulói részére.
Az alkotások szólhattak egy Szombathelyen található épületről, térről, parkról – bármiről, ami számukra leginkább kifejezi a vasi megyeszékhely szellemiségét.
Decemberben megtörtént a pályázati munkák zsűrizése, ahol neves szakemberek értékelték a beérkezett alkotásokat. A zsűri tagjai voltak: Rónai Károly - Hefele és Podmaniczky - díjas építészmérnök, Beretzky Imréné nyugalmazott tanárnő és Kőszegfalviné Pajor Klára a Képeslevelezőlap-gyűjtők Egyesületének elnöke.
A zsűri véleménye alapján a középiskolai kategóriában 3. helyezett lett Horváth Szonja, iskolánk 9/K-E osztályos tanulója. A nyertes munka, amely a Víztornyot örökítette meg - megnyitóval egybekötött díjátadó ünnepség után - az MMIK Élőtér galériájában került kiállításra, ahonnan egy országos szervezésű kiállításra küldik tovább.
Szívből gratulálunk a díjazottnak!

Copyright © 2019 Oladi Szakképző Iskola Rights Reserved.